Prázdninový závod mládeže 6.-7.8. 2011

Po několika letech se opět do Lanškrouna vrátil oficiální jachtařský závod. Tento závod navazoval na náš první jachtařský tábor, kterého se zúčastnilo 17 dětí jezdících či začínajících na dětské jedno-posádkové plachetnici Optimist. Pro naše mladé jachtaře to byl vůbec první závod v jejich „opti-kariéře“. Z našeho oddílu se zúčastnilo 6 dětí, z toho 2 děvčata. Celkem závodilo 11 dětí. Přesto, že se naši závodníci umísťovali až od 5 místa, patří jim naše gratulace, neboť statečně bojovali nejen s ostatními, mnohem zkušenějšími závodníky z Jedovnice, Pardubic a Kroměříže, ale i s chvílemi silným větrem.

Závod byl vypsán na 5 rozjížděk. 4 rozjížďky se odjely hned první den, takže na neděli zbývala pouze jedna, která se hned dopoledne odjela. Jakoby to vítr zjistil, že už se nezávodí, v zápětí po ukončení závodu, nastalo bezvětří.

Za velmi pozitivní považuji fakt, že parta lidí kolem optimistů si náš oddíl stále v dobrém pamatovala a na závody přijela. Předběžně jsme se domlouvali na další závodní sezónu.

Tento první závod po letech se nadmíru vydařil a už s chutí plánujeme další závody v roce 2012.

A další fotky ve fotogalerii... klikni zde

prava