YC Arbon - Švýcarsko

Jachetní oddíl YC Arbon má útulnou základnu asi 200 metrů od Bodamského jezera, které je dle našich měřítek obrovské. Po našem příjezdu dne 14.7.2012 jsme byli mile uvítáni v ústředí oddílu presidentem oddílu panem Rolfem Niedererem a trenérem mládeže a managerem projektu za švýcarskou stranu panem Christianem Cassuttem.

Seznámili nás s místními jachtařskými podmínkami, vysvětlili nám základní organizační systém YC Arbon a připravili pro nás výukové materiály, se kterými jsme pracovali po celý čas naší studijní cesty ve Švýcarsku. S Christian nám poté nastínil výukový plán workshopů.

Dopoledne jsme si prohlédli přístav a bylo nám vysvětleno, jakým způsobem ukládají plachetnice, podle jakého měřítka jsou přidělovány oddílové lodě třídy Optimist nadějným mladým jachtařům. Rovněž nás hodně zajímalo převážení lodí na vlecích, jak člun, tak i plachetnice. Mohli jsme se seznámit s různými způsoby převážení, což jsme sami potřebovali řešit pro naše budoucí výjezdy.

Odpoledne jsme se účastnili prvního workshopu na téma teambuilding, kdy pro nás byl připravený program na vytvoření dobrých vztahů celé naší různorodé česko - švýcarské pracovní skupiny, čítající dohromady 10 lidí. Ocenili jsme to pak v následujících dnech, kdy celá skupina pracovala společně a výborně nám to "šlapalo".

Následující den jsme pomohli nachystat člun, který se odvážel do Davosu a rozloučili jsme se s příjemným prostředím města Arbon u Bodamského jezera.

 

prava